Z voľnočasovej záľuby stávkovania medzi priateľmi sa stal biznisový nápad, ktorý zožal úspech na medzinárodnej startupovej súťaži. Slovenský startup Bethereum vyhral národné a regionálne kolo súťaže CESAwards 2019 v kategórii Najlepší Blockchain startup a postúpil do celosvetového finále.

Zisk ocenení je podľa šéfa Betherea Giacomoa Tognoniho dôležitým potvrdením toho, že majú v rukách niečo zvláštne, čo rezonuje jednak v odborných kruhoch a taktiež v hernej komunite.

Najviditeľnejším rozdielom medzi Bethereom a tradičnými stávkovými kanceláriami je ten, že hráči nestávkujú proti bookmakerovi, ale proti iným hráčom. Inými slovami, z celého procesu vynechávajú tradičného sprostredkovateľa. Ich projekt tak pripomína decentralizované digitálne platformy, akými sú napríklad poskytovateľ zdieľanej taxislužby firma Uber.

Vynechanie sprostredkovateľa nie je jediným rozdielom. Okrem toho sú podľa zakladateľov Betherea tradičné stávkové služby málo transparentné v tom, ako stanovujú kurzy a obmedzujú úspešných stávkarov, pretože majú limity na výhry.

„Čo nás však robí skutočne výnimočnými, je silná orientácia na užívateľov, gamifikácia (používanie herných prvkov v nehernom prostredí) a sociálne prvky,“ vysvetľuje pre TREND rozdiely medzi Bethereom a tradičným systémom stávkovania G. Tognoni.

Do stávkovania chcú opäť priniesť zábavu

Podľa šéfa Betherea sa z online stávkovania stala veľmi individuálna aktivita zameraná na tvorbu zisku, ktorá sa viac podobá obchodovaniu s akciami než hre, akou stávkovanie kedysi bolo. „Chceme do tejto aktivity priniesť opäť zábavu a sociálny rozmer, aby to bola opäť hra, ktorú si môže užiť celá hráčska komunita spolu,“ tvrdí G. Tognoni.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa