Slovenská dcéra rakúskej skupiny Salzburger Aluminium Group (SAG) na Považí zamestnáva takmer sto ľudí vo výrobe hliníkových tlakových a palivových nádrží. Na doterajšie dve dekády prakticky kontinuálneho rastu teraz firma nadväzuje s ambíciou zvýšiť objem výroby. Umožniť jej to má aj presťahovanie do nových priestorov.

Z pôvodného sídla v Dubnici nad Váhom sa presunula do novovybudovaného priemyselného parku Sihoť Park v Chocholnej Velčiciach neďaleko Trenčína.

Hala prispôsobená na mieru

Zmena sídla závodu prichádza po 19 rokoch pôsobenia spoločnosti na Slovensku. Premiestnenie a rozšírenie výrobných kapacít závodu si vyžiadalo investíciu približne 1,5 milióna eur a spája sa s ňou aj zmena obchodného mena spoločnosti z Alutech Slowakei na SAG Slovakia.

SAG Slovakia
Zdroj: SAG Slovakia

Na ploche viac než desať hektárov bude mať závod dostatok priestoru prispôsobiť sa zvyšujúcemu dopytu po hliníkových komponentoch. Najväčším odberateľom výrobkov je automobilový sektor. „Najväčšou výhodou bola možnosť úplne prispôsobiť dispozíciu haly našim potrebám. Na podstatne väčšom priestore sme dokázali reštrukturalizovať naše interné výrobné procesy a tým sme internú logistiku ešte viac zoštíhlili,“ priblížil pre TREND konateľ spoločnosti Andrej Čikel.

Logistické centrum Sihoť Park, do ktorého sa spracovateľ hliníka presťahoval, otvorilo svoju prvú halu v roku 2019. Developerom projektu je saudská investičná skupina Sisban Holding.

Firma má ambíciu rásť

Portfólio firmy ostáva do veľkej miery rovnaké. Jej hlavným predmetom podnikania je výroba špeciálnych výrobkov, ako sú špeciálne nádrže alebo komponenty podvozku pre automobilový a železničný priemysel. Len za posledných pár mesiacov získala spoločnosť významné objednávky od spoločností Rheinmetall MAN Military Vehicles , mesta Viedeň, John Deere, Liebherr a Siemens Mobility.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa