Pankl Automotive Slovakia avizovala rozšírenie ešte predminulý rok. Ich výroba pozostáva z dielcov a odliatkov pre automobilový priemysel. Vlani spoločnosť požiadala vládu aj o investičný stimul. Kabinet Rakúšanom a ďalším štyrom spoločnostiam schválil v rámci podpory daňové úľavy v celkovej výške 10,06 milióna eur.

V spojenej podpore išlo o spoločnosti Pankl Automotive Slovakia (1,55 milióna eur, dielce a odliatky pre automobilový priemysel), Dongil Rubber Belt Slovakia (1,95 milióna eur, gumové tesnenia), Röchling Automotive Slovakia (1,05 milióna eur, plastové automobilové komponenty), ZF Slovakia (4,25 milióna eur, konvenčné a adaptívne tlmiče) a Optotune Slovakia (1,26 milióna eur, vývoj inovatívnych technológií). Spoločnosť Optotune Slovakia nakoniec dotáciu nečerpala, ich biznis sa rozbehol lepšie ako Švajčiari predpokladali.

Z uvedených firiem tento týždeň otvorila svoj rozšírený závod spoločnosť Röchling Automotive Slovakia. S výstavbou novej logistickej haly v Leviciach začala v máji tohto roku spoločnosť ZF Slovakia.

Dcérska spoločnosť švajčiarskeho technologického lídra Optotune Slovakia už od začiatku vlaňajška realizuje projekt rozširovania svojich aktivít. Spoločnosť Dongil Rubber Belt Slovakia plánuje výstavbu novej výrobnej haly a rozšírenie priemyselného podnik.

Investičnými stimulmi chcela vláda podporiť zamestnanosť a rozvoj spoločností. Od pätice firiem, ktoré si rozdelili celkové stimuly v pôvodnom zámere očakávala investície viac ako 70 miliónov eur a 1 100 nových pracovných miest.

Rastie počet objednávok

Pankl sa zaviazal preinvestovať viac ako 12 miliónov eur. V prvej etape by sa výroba mala rozšíriť o nové priestory s rozlohou 7 603 štvorcových metrov. Druhá etapa bude rozsahom menšia.

Pozemok v priemyselnej zóne Práznovská cesta s výmerou takmer 27-tisíc štvorcových metrov predalo mesto Topoľčany investorovi za 453-tisíc eur.

Rakúšania, ktorí vyrábajú aj autosúčiastky pre pretekárske

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa