Pandemický rok priniesol množstvo prekvapení. Niektoré firmy svoju činnosť ukončili, iné len prežívali. Pivovary na Slovensku i v Českej republike zaznamenali výrazný prepad predaja piva v krčmách a reštauráciách. Agentúra Nielsen vyčíslila prepad celkových tržieb za pivo v gastrosektore v Českej republike na 36 percent. Predaj baleného piva v obchodoch naopak vzrástol o 5,7 percenta. Na trhu sú však aj firmy, ktorým sa prekvapivo darilo.

muž pitie pivo letná terasa reštaurácia v Prahe
Neprehliadnite

Pre pandémiu poklesol predaj piva v reštauráciách až o 40 percent

V zložitej situácií si poradil Budějovický Budvar, ktorý medziročne dokonca zvýšil celkovú produkciu piva o tri percentá na celkový objem 1,73 milióna hektolitrov piva. Ide o najväčšiu produkciu za 125 rokov existencie pivovaru.

Výsledky Budvaru za rok 2020

Tržby sa zvýšili o 0,4 percenta na 110 miliónov eur

Zisk pred zdanením sa zvýšil o 2,3 percenta na 14,6 milióna eur

Dosiahol aj ďalšie priaznivé hospodárske výsledky. Celkové tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb sa zvýšili o 0,4 percenta a dosiahli 110 miliónov eur a zisk pred zdanením sa zvýšil o 2,3 percenta na úroveň 14,6 milióna eur, čím Budvar dosiahol najlepší výsledok od roku 2001. Veľký podiel na zvýšení hospodárskych výsledkov mal nárast exportu. Pivovar vyváža svoje pivo do 76 krajín.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa