Ako však postupovať, keď nastane výpadok pripojenia? Spýtali sme sa Bohuslava Paule, zo spoločnosti Smart-Software ktorá ponúka eKasu Markeeta.

Výpadok internetovej siete

Výpadok internetu je situácia, do ktorej sa z času na čas dostane každý. Aj krátkodobý výpadok môže trvať od niekoľkých sekúnd do niekoľkých hodín. Komunikáciu on-line zariadenia to v danom momente znemožní. Zákon v tomto ohľade uvádza hraničnú dobu odozvy, ktorú tvoria dve sekundy a ide o časový úsek od prvého pokusu o odoslanie dátovej správy, počas ktorej je podnikateľ povinný čakať na pridelenie unikátneho identifikátora pokladničného dokladu. Ak sa tento proces nerealizuje v dôsledku výpadku pripojenia, netreba panikáriť. Podľa Bohuslava Paulleho, zo spoločnosti Markeeta, bude podnikateľ schopný vydať zákazníkovi bloček aj napriek výpadku.

„EKasa funguje aj v off-line režime s tým, že pokladničný bloček nebude obsahovať unikátny identifikátor pokladničného dokladu. Namiesto neho bude obsahovať podpisový kód podnikateľa, ktorý slúži na jeho identifikáciu a vďaka nemu bude možné tento doklad overiť,“ vyjadril sa Bohuslav Paule, ktorý stojí za eKasou Markeeta.

Používate ekasu? Poradíme, čo robiť pri výpadkoch či poruchách

0800 100 001 Zdroj: www.markeeta.sk.

Aktualizácie sú nevyhnutnosť

Práve aktualizácie sú pre používateľov najčastejším kameňom úrazu. Pritom práve aktualizácia zaručuje hladký chod a dobrý stav zariadenia a systému. „Aktualizácia pokladnice je nevyhnutná z dôvodu vykonania nutných technologických zmien na našej infraštruktúre, či z legislatívnych dôvodov. Bez tejto aktualizácie by sme nemohli zaistiť ďalší spoľahlivý a bezpečný chod Vašej pokladnice. Chceme tým tiež predísť situácii, že nebudete môcť predávať, čo by sa mohlo stať v momente, kedy Vaša pokladnica nebude korektne komunikovať so servermi Finančnej správy. Preto je nutné zaslané aktualizácie vždy potvrdiť. Zároveň je však mesačná platba za balíček služieb zárukou aktuálneho softvéru nielen z technologickej, ale aj legislatívnej stránky,“ vysvetlil Bohuslav Paule z tímu Markeeta.

Používate ekasu? Poradíme, čo robiť pri výpadkoch či poruchách

0800 100 001 Zdroj: www.markeeta.sk.

Markeeta Pay - Kto sa potrebuje s eKasou pohybovať a kto potrebuje kompaktné riešenie na akceptáciu platobných kariet aj do budúcna.
Akceptácia platobných kariet bude možná od 1. alebo 2. kvartálu roku 2020.