V posledných rokoch ceny za služby operátorov na Slovensku klesali. Mohol za to najmä veľký konkurenčný boj vzhľadom na to, že na malom trhu sa nachádza príliš veľa hráčov. Cenovým poklesom však odzvonilo a Slováci sa musia pripraviť, že do svojej peňaženky siahnu hlbšie nielen pri nákupe potravín či tankovaní, ale aj za telefonovanie, sledovanie televízie či spotrebu dát.

Orange s novými paušálmi

O tom, že operátori sa pripravujú na zdražovanie sme informovali len nedávno. Ako prvý k miernemu zdraženiu pristúpil operátor O2, ktorý pre väčšinu klientov pripravil zvýšenie faktúr o jedno euro. Od začiatku februára totiž upravil výšku takzvaného Digitálneho bonusu, ktorým si digitálni zákazníci mohli znižovať svoje faktúry o dve eurá. Ďalší operátori boli so svojimi vyjadreniami ešte opatrní.

„Aktuálna situácia na trhu je výsledkom cenovej politiky, do ktorej vstupujú náklady, obsah doplnkových služieb, či dotácie zariadení a záujmu zo strany zákazníkov. Situáciu analyzujeme a zvažujeme ďalšie kroky,“ tvrdil vtedy Tomáš Palovský, manažér korporátnych vzťahov spoločnosti Orange Slovensko.

Netrvalo dlho a operátor Orange predstavil novú ponuku svojich paušálov, ktoré sú však v porovnaní so súčasnými drahšie o niekoľko eur. Je však potrebné dodať, že nové paušály ponúknu zákazníkom väčší objem dát, vyššie prenosové rýchlosti či kybernetickú ochranu.

Hlad po dátach a kyberochrana

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa