Pokiaľ ide o peniaze, stala sa Serena Williams najlepšie zarábajúcou tenistkou histórie. Počas svojej vyše dvadsaťšesťročnej profesionálnej kariéry si odniesla na turnajových prémiách rekordných 94,5 milióna amerických dolárov. Hneď za ňou sa v štatistikách nachádza jej sestra Venus, ale finančná priepasť medzi nimi je enormná – Venus totiž zarobila „len“ 42,3 milióna USD. Najlepším rokom Sereny bol rok 2013, keď si pripísala na účet 12,4 milióna USD.

Ivan Hronec - šéf distribučnej spoločnosti Film Europe
Neprehliadnite

Ivan Hronec z Film Europe: Náš biznis nie je postavený na popcorne. Robíme ho štýlovo

O tom, čo stálo v začiatkoch fenomenálneho úspechu sestier Williamsových, hovorí americký životopisný film King Richard. Do distribúcie ho ešte v novembri uviedla spoločnosť Continental film. Streamuje ho kanál HBO Max. Jeho titulnou postavou, rovnako ako hlavnou postavou života oboch sestier, je ich otec Richard Williams, ktorý bude mať vo februári 2022 osemdesiat rokov.

Boris Marhanský
Neprehliadnite

Šou na americký spôsob či vlastná appka. Nová bojová organizácia vsádza na prepojenie s divákmi

Viaceré fakty z jeho života, ktoré divák uvidí vo filme, sa mu môžu javiť prekvapivé, prípadne nešťandardné priam kontroverzné. Napríklad to, že s nimi hrával tenis aj v silnom daždi. Alebo, ako sa vyjadril tréner dievčat Rick Macci, ich otec zvykol počas tréningu v zadnej časti kurtu porozbíjať sklenené fľaše, aby si tenistky zvykli odchytiť prichádzajúce loptičky ešte skôr. Niektorí susedia na neho podľa jeho slov pre jeho neštandardné metódy dokonca zavolali sociálku.

Presný životný plán

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa