Strach z nákazy či neustále sa meniace pravidlá na jednej strane, či poloprázdne kinosály a obrovské straty na strane druhej. To je len veľmi jednoducho popísaná aktuálna situácia z pohľadu zákazníkov a prevádzkovateľov slovenských kín. Situácia je však oveľa komplikovanejšia, ako sa na prvý pohľad zdá.

Vstupuje do nej totiž viacero faktorov, z ktorých mnohé nie je možné ovplyvniť. Pandémie sme sa totiž ešte ani zďaleka nezbavili. Relatívne pohodové letné časy sú už dávno preč, čísla nakazených neustále rastú a prevádzkovateľom kín sa už teraz začínajú vynárať smutné spomienky na prvú či druhú vlnu pandémie, ktoré kinosály zatvorili úplne.

Najúspešnejší bude október

Kino Lumiére je repertoárové kino, čo znamená, že ponúka rôznorodý program z viacerých filmových zdrojov, nielen z ponuky distribučných spoločností. Aktuálne je otvorené v 100-percentnej kapacite, v režime len pre plne očkovaných. V porovnaní s rokom 2019, ktorý je referenčný ako posledný „nepandemický“, eviduje pokles návštevnosti za obdobie jún až október 2021 na úrovni 42 percent. Ak porovnávame celkové výsledky za obdobie od začiatku roka 2019 do polovice októbra s rovnakým obdobím tohto roka, prepad je z hľadiska návštevnosti i tržieb na úrovni 70 percent.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa