Rozpočet, ktorý v Ozdravnom pláne požadoval manažment SND okolo generálneho riaditeľa Mateja Drličku vo výške 17 miliónov eur,  bude ešte navýšený

Dofinancovanie  vo výške troch miliónov eur je však stále v rokovaní a manažment divadla naň naďalej čaká. „Náš dialóg s ministerstvom kultúry je dobrý. Financie, ktoré máme, sa však v novembri vyčerpajú,“ konštatoval Matej Bošňák, ekonomický riaditeľ SND. Ministerstvo kultúry (MK) SR aktuálne intenzívne komunikuje s rezortom financií.

Hoci vedenie divadla rozumie, že pandémia výrazne ohrozila mnoho ďalších segmentov, vrátane kultúry a peniaze potrebuje každý, vysvetľuje, že divadelný biznis takto fungovať nemôže a ani nedokáže.

„Samozrejme, že scenár nie je taký čierny, ako na prvý pohľad vyzerá, sezóna nekončí, divadlo sa nezavrie. Nedokážeme však financovať novú tvorbu, púšťať sa do ďalšej umeleckej činnosti s domácimi ani zahraničnými umelcami, režisérmi či dramaturgmi,“ dodáva s tým, že financovanie, ktoré v Ozdravnom pláne nastavili, musí byť systematické a predvídateľné.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa