Česko-slovenskému e-shopu v oblasti zdravia a výživy Pilulka sa v časoch pandémie darí napredovať. Počas predminuloročnej koronakrízy a nastupujúcej pandémii evidovala rast tržieb, a to aj napriek poklesu podielu liekov na celkových tržbách.

Najnovšie lekáreň rozšírila skladové priestory a zaviedla novú automatizovanú linku. Investíciou v objeme zhruba trištvrte milióna eur zvýšila svoje kapacity o viac než dvesto percent.

Násobné zvýšenie

Aj v roku 2022 chce lekárenská online predajňa napredovať. Novým cieľom po vlaňajšom náraste tržieb a ziskov bude najmä efektívnejšia logistika a tým snaha o konkurencieschopnejšie ceny.

Ako uviedol jej portál, po minuloročnom rebrandingu a zefektívnení logistických kanálov rozšírila spoločnosť aj skladové priestory, vďaka čomu vzrástol počet skladových zásob až o štyristo percent. Nová automatizovaná linka má tiež zvýšiť vybavovanie zásielok z troch na desaťtisíc kusov denne.

„Viac tovaru na sklade znamená lepšiu dostupnosť a rýchlejšie vybavenie objednávok. Vyššia miera automatizácie zas znižuje tlak na zamestnancov a tiež minimalizuje pochybenia spôsobené ľudským faktorom,“ približuje Ľuboš Baran, riaditeľ Pilulka.sk.

Dodáva, že napriek vyššej miere automatizácie plánuje Pilulka počet zamestnancov naďalej rozširovať.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa