Rok po tom, čo vláda vyhlásila opatrenia proti šíreniu pandémie, zatvorili. Krach známej kaviarne Mad Drop na Radlinského ulici v Bratislave prekvapil mnohých. Martina a Jakub Jandíkovci hovoria, že lokálne gastroprevádzky treba podporovať. Aj tie najvychytenejšie totiž môžu skončiť. 

Chybou je možno to, že nemali plán B. „Asi sme naivní, že sme všetko vsadili na jednu kartu," hovorí jeden z majiteľov. O tom, že kaviareň bude treba zatvoriť vedeli niekoľko týždňov a na rozlúčku sa pripravili. To, že pred žltým vinárskym domčekom na Radlinského ulici, sa zhromaždia dlhé rady zákazníkov čakajúcich na poslednú kávu, nečakali. Manželia hovoria, že také tržby, ako zaznamenali počas poslednej prevádzkvej soboty a nedele zažili naposledy presne pred rokom. 

Najhoršie bolo prepúšťať zamestnancov. „Vôbec to nie je príjemná vec, už to nechceme nikdy zažiť," konštatujú. Kaviareň sa už do pôvodných priestorov nevráti. To, ako bude vyzerať ďalšie smerovanie dvoch mladých podnikateľov a kam sa bude značka, ktorú si chcú ponechať, uberať, prezradili v rozhovore TRENDU.