Investičná skupina Thein podnikateľa Tomáša Budníka má v hľadáčiku novú oblasť biznisu. Po sérii investícií do technológií, strojárstva či priemyslu sa najnovšie chce zamerať na vodíkové technológie a dokonca aj služby.

Tomáš Budník, J&T Thein SICAV
Neprehliadnite

Investor Budník: Bývalý Kellnerov človek loví v slovenských vodách

Pre tento účel český investor, ktorý je bývalým hlavným manažérom O2, prostredníctvom svojej divízie Industry zakladá aj samostatnú spoločnosť. Tá dokonca už hľadá aj potenciálnych zákazníkov.

Spoliehajú sa na nové služby

Nová firma Hydrogenic Technology skupiny Thein má totiž na pomerne úzkom trhu vskutku široký záber. Chce totiž dodávať vodíkový pohon pre výrobcov koľajových i cestných vozidiel, dopravcom, ale aj firmám s väčšími firemnými fleetmi. Tie avizuje hľadať napríklad v oblasti logistiky.

Tomáš Budník, J&T Thein SICAV
Zdroj: Michael Tomeš
Tomáš Budník, J&T Thein SICAV

Výnosnosť z týchto spoluprác a investícií ale majú priniesť aj pridružené služby na kľúč, ktoré rátajú aj so správou takýchto fleetov.

Skupina Thein avizuje, že vlastné technológiu v tejto oblasti už má pripravenú, pričom na nej spolupracuje s nemeckou firmou Proton Motor Fuel Cell, ktorá bude dodávať vodíkové palivové články, pričom cieľom je vedieť ich integrovať do nových, ale aj jazdených vozidiel. Postupom času má byť produkcia vodíkových článkov samostatná.

Navyše tento trh má značný potenciál, podobne ako ten s elektrickou mobilitou. S tým budú súvisieť aj ďalšie investície a synergie, ktoré sa budú pohybovať v miliónoch eur.

Trh s veľkým potenciálom

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa