Aktuálne zmeny top pozícií vo veľkých spoločnostiach v regióne Slovenska a Českej republiky prinášajú počas leta zaujímavé mená.

Komunikačná spoločnosť Publicis Groupe obsadila nového CE pre región strednej a východnej Európy so sídlom v Poľsku. Tomáš Lauko bude zodpovedať za 15 trhov v regióne vrátane Slovenska, Českej republiky. Začínal v banke Société Générale, potom pracoval ako konzultant v Dentsu Aegis. Do Publicis prišiel v roku 2009.

Zmeny v top manažmente v Česku a na Slovensku za júl a august 2021
Zdroj: Anderson Willinger
Zmeny v top manažmente v Česku a na Slovensku za júl a august 2021
Zdroj: Anderson Willinger
Zmeny v top manažmente v Česku a na Slovensku za júl a august 2021

Publicis Groupe obsadila aj miesto COO pre región strednej a východnej Európy. Maria Tudor začínala v IT, potom pracovala v rumunskej Saatchi & Saatchi a v roku 2000 stála pri rozbehu mediálnej agentúry Zenith.

Koncom júla sa 365.bank stala hlavnou bankou v skupine a prebrala pod seba pobočkovú sieť Poštovej banky. Na čele celej bankovej skupiny stojí od roku 2015 Andrej Zaťko. Na svojom mieste pokračuje po zásadnej zmene aj naďalej. Predtým pôsobil ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Poštovej banky, v minulosti aj ako šéf slovenskej pobočky J&T Banky.

Na snímke Ing. Andrej Zaťko, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Poštovej banky.
Neprehliadnite

Andrej Zaťko: Poštová banka vyčerpala svoj potenciál, z 365.bank chceme vytvoriť „love brand“

Zmeny zaznamenala aj ČSOB v Českej republike. Novou riaditeľkou pre IT sa od augusta stane Denisa Škantová, ktorá 18 rokov pôsobí v bankovníctve a poisťovníctve. Aktuálne ešte pôsobí ako výkonná riaditeľka spracovania operácií a nákupu. Predtým pôsobila vo finančnej skupine Generali/Česká poisťovňa.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa