Nový investor v zadlženej firme Helske, česká spoločnosť s britskou adresou Service-24 LTD, sa už rozhodla ako bude postupovať pri jej záchrane. Po ohlásení vstupu do skupiny Helske v septembri si robila v spoločnosti dôkladnú ekonomickú analýzu a rozhodla sa zachraňovať len fabriku na výrobu inovatívnych sadrokartónov a omietok v Levoči. 

„Môžem potvrdiť spustenie výroby štandardných sadrokartónových dosiek. Výroba nano-omietok prebieha kontinuálne podľa dopytu trhu,“ hovorí Rudolf Karafiát, hovorca Helske.

Krízové riadenie

Česká firma už prevzala riadenie levočského podniku, kde už v čiastočnej prevádzke začala výrobu sadrokartónových dosiek. Podľa zdrojov TRENDU mal od októbra nastúpiť do Helske krízový manažér, ktorý spolupracuje s pôvodnými manažérmi. Investor zabezpečil tiež financie pre prevádzku tohto podniku, zrejme niekoľko stoviek tisíc eur.

Helske malo najmä pre koronakrízu problémy so spustením prevádzky už od vlaňajška, ale svoje zohrala neukončená kolaudácia výrobných strojov.

Na snímke sídlo spoločnosti Helske a jej dcérskych firiem na Kukuričnej ulici 1 v Bratislave.
Neprehliadnite

Helske neplatí mzdy zamestnancom, našla už strategického investora

Je zrejmé, že český investor bude musieť do levočskej firmy naliať oveľa viac peňazí, možno niekoľko desiatok miliónov eur. Také sumy firma dlhuje na dlhopisoch mnohým drobným aj inštitucionálnym investorom. Investor už uhradil časť meškajúcich výplat a aj dlhy voči poisťovniam. Po prevzatí kontroly nad firmou by mohol riadiť aj jej reštrukturalizáciu.

Výpredaje v Nemecku

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa