„Vďaka novým nočným linkám majú zákazníci FlixBus nové možnosti cestovania z Bratislavy do Talianska priamo bez prestupu. Obľúbené turistické ciele ako Rím, Florencia alebo Benátky sú prvýkrát dosiahnuteľné pohodlne cez noc,“ povedala hovorkyňa FlixBus Bettina Engert. Zelené autobusy štartujú večer z Bratislavy a do cieľa v Taliansku dorazia na druhý deň skoro ráno.

Autobusy FlixBus premávajú z Viedne do Bratislavy každú hodinu. „Vďaka novým spojeniam pribudnú nové priame ciele v Rakúsku. Mestá ako Klagenfurt, Villach alebo Graz sú dnes dosiahnuteľné denne bez prestupu. Ďalšie linky zo Slovenska sú už naplánované na nadchádzajúcu jar,“ uviedla B. Engert.

Hlavné mesto Slovenska je prepojené skoro so sto destináciami v jedenástich krajinách. Tak isto mestá v Nemecku, Holandsku alebo vo Švajčiarsku sú dosiahnuteľné s maximálne jedným prestupom.

FlixBus funguje od roku 2003, prepája denne celoeurópsku sieť so stotisíc dennými spojmi do deväťsto cieľov v dvadsiatich krajinách. Umožňuje to prepracovaná plánovaná sieť trás a rezervačný systém.

FlixBus bol založený v Nemecku, kde začali jazdiť prvé linky pri úzkej spolupráci s regionálnymi spoločnosťami. Tím pracovníkov v Berlíne, Mníchove, Paríži, Záhrebe a Miláne zabezpečuje plánovanie trás, zákaznícky servis, kvalitu manažmentu a predaja, ako aj obchodný a technický rozvoj.