Podľa nového návrhu z dielne ministerstva hospodárstva bude pre cestovné kancelárie a ľudí možné, aby už tento rok zaplatené dovolenky využili na ten budúci.

Cestovné kancelárie tak neprídu o peniaze a ľudia sa budú môcť tešiť na zaplatenú dovolenku neskôr. Zákazníci a cestovné kancelárie budú mať 14 dní na to, aby sa dohodli a v niektorých prípadoch bude možné aj storno dovolenky a vrátenie peňazí.

Letoviská sú prázdne a nikto nevie, kedy sa cestovný ruch obnoví.
Neprehliadnite

EÚ: Reštart cestovného ruchu znamená zaistiť likviditu pre podniky tohto rezortu

„Ide o to, aby cestovná kancelária mala právo navrhnúť klientovi zmenu pôvodne dohodnutej zmluvy, a zašle mu oznámenie o tejto zmene. Klient má 14 dní na to, aby sa dohodol s cestovnou kanceláriou na zmenených parametroch zájazdu,“ tvrdí vo vyjadrení ministerstva hospodárstva jeho štátny tajomník Ján Oravec (SaS).

Zaujímalo nás preto, ako tieto opatrenia vnímajú niektoré cestovné kancelárie a či im to v konečnom dôsledku pomôže.

Pomoc neprišla o 5 minút 12, ale presne o 12:00

Cestovná kancelária Kartago Tours prišla od vypuknutia pandémie o 100 percent svojich tržieb. O zákone hovorí ako o pomoci v dvanástej hodine, ale musí si počkať na kompletné znenie, aby vedela vyhodnotiť, či je pre ňu táto pomoc záchranou alebo nie.

Podľa tejto CK však zákazníci reagujú veľmi dobre a už vopred prejavili záujem o odklad dovolenky.

„Po zverejnenom návrhu pomoci pre CK sme sa zatiaľ  stretli s pozitívnymi rekciami zo strany klientov. Dokonca poniektorí zákazníci, ktorí nám ešte pred zverejnením návrhu novely zákona zaslali žiadosti na odstúpenie od zmluvy o zájazde, sa ozvali, že storno zájazdu rušia a očakávajú od nás ponuku na rok 2021,“ hovorí pre TREND Alica Šipošová z CK Kartago Tours.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa