Allegro v súčasnosti patrí medzi desať najväčších e-commerce platforiem na svete. Na novej doméne Allegro.com umožní skupina zákazníkom vyhľadávať produkty v anglickom jazyku, pričom tie budú doručované v priebehu dvoch až troch dní naprieč celou EÚ.

Expanzia v rámci EÚ

Allegro vďaka svojim partnerom ponúkne zákazníkom medzinárodné spôsoby platby, pričom chýbať nebude ani platba v eurách. Dlhodobým cieľom skupiny je prepájať zákazníkov a obchodníkov na jednom mieste, čím vzniká jeden z najväčších takzvaných marketplaceov na svete – teda trhovísk.

Allegro združuje viac ako 250 miliónov produktov od 135-tisíc obchodníkov, pričom počet aktívnych zákazníkov sa odhaduje na viac ako 13 miliónov.

„Medzinárodná expanzia je našou prioritou a tento krok pre nás predstavuje v celom procese významný posun,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Allegro Francois Nuyts. „Vďaka novej doméne budú môcť aj európski zákazníci nakupovať prostredníctvom Allegra.

Obchodníci z celej EÚ si navyše rozšíria množstvo svojich potenciálnych zákazníkov. Toto je súčasťou našich európskych plánov, ktoré zahŕňajú tiež plánovanú integráciu so skupinou Mall Group, pôsobiacu v strednej a východnej Európe,“ dodal.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa