O jednej z najväčších akvizícií v regióne sa hovorilo už niekoľko rokov. Ale predaj spoločnosti Mall Group novému majiteľovi sa rozbehol až koncom vlaňajška, hoci pôvodne bolo v hre zvýšenie kapitálu.

Napokon za necelú miliardu eur získala poľská online sieť Allegro česko-slovenskú e-shopovú platformu a skupinu Mall Group a logistického operátora WeDo. Spojenie týchto top hráčov posilní spoločné postavenie poprednej marketplaceovej platformy pre zákazníkov a obchodníkov v strednej a vo východnej Európe.

Navyše, 135-tisíc obchodníkov novovzniknutej skupiny bude môcť v Poľsku a celom regióne strednej a východnej Európy využívať spoločné výhody a získa širší prístup na maloobchodný trh v celkovej hodnote 250 miliárd eur a 70 miliónov potenciálnych spotrebiteľov. Čerešničkou na obrovskom obchode je to, že Poliaci už česko-slovenskú platformu pred rokmi spoluvlastnili.

Špekulácie sa potvrdili

O tom, že sa schyľuje k predaju Mall Group, sa hovorilo už niekoľko mesiacov vopred, napriek tomu sa dlhšie viedli dohady o mene kupujúceho. Vôbec prvýkrát s informáciou o záujme Allegra, najobľúbenejšej nákupnej platforme v Poľsku a jednej z najväčších e-commerce platforiem v Európe, prišli české Hospodárske noviny na jar minulého roka. Akvizícii okrem iného predchádzalo upratovanie v štruktúre Mall Group.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa