Až v posledných rokoch sa začali na mieste bývalých fabrík budovať nové štvrte a po dlhej príprave rozbehol J&T Real Estate (JTRE) v októbri 2014 aj stavbu nového Zuckermandla. Likvidáciu Podhradia dodnes mnohí Bratislavčania považujú za najväčší zločin na meste, preto aj jeho obnovu vnímajú mimoriadne citlivo. Zuckermandel je podobne ako susedný River Park od rovnakého developera jedným z najdiskutovanejších a najkritizovanejších bratislavských projektov.

Na vrchu osemmetrového múra na úpätí hradného brala obnovil JTRE chodník, ktorý poskytuje výborný prehľad o celej rastúcej štvrti

Na bezmála trojhektárovom území vyrastá osem budov so 187 bytmi, 42-tisíc štvorcovými metrami kancelárií, zhruba desatinou obchodnej plochy a takmer deväťsto parkovacími miestami v podzemí. Vyše polovice územia tvoria verejné priestory. „Zaoberáme sa ešte požiadavkami klientov na úpravy a spájanie bytov, takže ich výsledný počet nie je konečný,“ spresňuje projektový manažér Vladislav Beka. Zásadné klientske zmeny sa podľa neho týkajú až polovice bytov, čo odráža náročnosť ľudí platiacich 2 900 eur za štvorcový meter. Predané sú už takmer všetky byty.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa