Zázračný investor Kaliňák: nikto netuší, na čom tak znamenite zarába

Keďže minulý rok okrem svojho platu zarobil vyše 268-tisíc eur, jedného z redaktorov zaujímalo, na čom zarobil najlepšie. R. Kaliňák na ňu nonšalantne odpovedal, že to bol „jeden podielový fond“, ale že jeho presný názov nevie povedať, lebo „má strašné skratky, ktoré si ani nepamätám“.

A pridal aj dôvod, prečo si nechce svoju pamäť namáhať: „V čase, keď ste nepoužívali demagógiu v mojom prípade, ste mali všetci prístup aj k mojim akciovým portfóliám, aj ste to videli. Odkedy ste tie informácie zneužili, sami ste si zavreli dvere v tomto smere.“ To boli slová R. Kaliňáka a teraz naspäť do reality.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Minister vnútra nikdy – ani na opakované žiadosti TRENDU – neuviedol zoznam firiem, v ktorých má podiely. Pred tromi rokmi to napísala kolegyňa Xénia Makarová a odvtedy sa na tom nič nezmenilo.

V čase, keď sa ešte s novinármi snažil pestovať dobré vzťahy, dával k lepšiemu báchorky o tom, že vlastní akcie Applu či spoločnosti Walt Disney. Lenže keby naozaj vlastnil takéto či podobné akcie, tak by sa aj jeho dotkli straty, ktoré v krízovom roku 2008 postihli takmer všetkých.

Ale R. Kaliňák ani v roku 2008 žiadne straty neutrpel, lebo dokázal zarobiť viac ako 282-tisíc eur. Ďalší rok, keď podľa Pavla Škriniara z Finančnej hitparády „už zarábalo takmer všetko o 50 až sto percent“, zažil R. Kaliňák historický prepad. Zarobil iba 152-tisíc.

Od roku 2006, keď sa z poslanca stal členom vlády, do konca roku 2016 investoval R. Kaliňák tak úžasne, že 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa