Zázračnou električkou za hranice

Na to, aby sa to stalo, museli postaviť niekoľko mostov cez rozvetvenú rieku, jej ramená a prítoky, pretože Štrasburg, to sú také malé alsaské Benátky. Nestalo sa to hneď, ale za šesť rokov, ktoré do Štrasburgu chodievam, sa to podarilo a dnes električka vedie zo vzdialených predmestí mesta cez jeho čarovné stredoveké centrum až k radnici v Kehli.

Nie je to žiadna turistická atrakcia, ale dôležitá spojnica, ktorá umožňuje ľuďom z Francúzska jazdiť na každodenné nákupy či za prácou do lacnejšieho a o čosi viac prosperujúceho Kehlu. A naopak, tamojším Nemcom a Alsasanom (najmä Francúzi hovoria, že to nie je to isté) umožňuje vyraziť si večer či cez víkend do niektorej z mnohých krčiem a podnikov v Štrasburgu či do múzeí, filharmónie alebo na diskotéku.

Pomáha tomu, samozrejme, aj to, že na oboch stranách Rýna sa dnes platí eurom. Ale beztak by som rád vedel, ako si radnice v Kehle a v Štrasburgu medzi sebou prepočítavajú tržby za lístky, náklady na údržbu trate, vozidiel, mzdy šoférov a podobne.

Električka neprestala cez hranicu jazdiť ani v najčernejšie dni Štrasburgu, keď pred minulými Vianocami 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa