Dokonca aj Veronika Remišová občas povie niečo pravdivé. Nedávno sa vyjadrila, že nič nie je neistejšie ako politická budúcnosť.

Nálady a trendy bývajú premenlivé a kariéra verejných činiteľov mnohokrát visí na tenkom motúziku. Niektorých dobehne korupčná činnosť, iných zasa porazí neznalosť sadzby DPH. V dobe všadeprítomného internetu sa na podobné prešľapy zabúda naozaj veľmi dlho.

Existuje však človek, ktorý je schopný ohýbať realitu vo svoj prospech. Politickej hre plne rozumie a jeho dôveryhodnosť neúnavne rastie. Udalosti posledných týždňov vydláždili cestu na návrat Roberta Fica do vrcholovej politiky.

Anketa
Myslíte si, že Smer má ešte šancu vyhrať parlamentné voľby?
  • 78%
  • 22%

Púd sebazáchovy

Na rozdiel od politických oponentov bývalý trojnásobný premiér disponuje silným pudom sebazáchovy. Všetky jeho aktivity sa nesú v duchu politickej ofenzívy.

Na snímke vľavo premiér SR Eduard Heger a vpravo minister vnútra SR Roman Mikulec (obaja OĽaNO) počas 21. schôdze vlády SR 7. júla 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Zazvonil zvonec a nastal Mikulcov koniec. Sluhovia štátu sa odtrhli z reťaze

Zatiaľ čo sa koaličníci točia v kruhoch a hľadajú východisko z inštitucionálnej krízy, do ktorej sa sami naivne vmanévrovali, na Súmračnej sa oslavuje. Štátna autorita sa síce rozpadá, ale čoraz väčšia časť obyvateľstva je zo svojej voľby taká frustrovaná, že preferuje návrat predošlého samoderžavia.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa