Podnikatelia v roku 2022 požadujú len to, čo aj po všetky uplynulé roky. Predvídateľné legislatívne prostredie, zákony prediskutované v odbornej obci, s ohľadom na potreby praxe, nastavené s jasnými pravidlami, ktoré sa nebudú neustále meniť. Vláda to síce avizovala v predvolebných sľuboch, čo-to sa dostalo aj do jej programového vyhlásenia, no realita opäť pokrivkáva.

Štát verzus podnikatelia

Už pred rokom advokát a bývalý riaditeľ Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) Peter Serina pre TREND uviedol, že za podnikateľskú sféru nevidia vôľu politikov riešiť veci systematicky a predvídavo. „Netreba si plánovať, ako v predvolebných sľuboch, že urobíme dvadsať zásadných reforiem. Ak si takto nastavíme cieľ, v skutočnosti nezvládneme poriadne žiadnu,“ dodal vtedy.

Vzťah štátu k podnikateľom sa úplne vytratil a platí to aj opačne. Pekne znejúce plány politikov na papieri majiteľom firiem ani živnostníkom nepomáhajú. Ukázalo sa to aj za posledné dva roky pandémie, keď sa vláda nepoučila z predchádzajúcich chýb a namiesto nápravy k nim pridala ďalšie, často sporné návrhy, a to aj v legislatívnej oblasti.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa