Automobil DS 4 je z mechanickej stránky zvládnuté famózne. Má výborne nastavené riadenie, vďaka ktorému vodiča bude baviť ho šoférovať. Komfortný podvozok sa zasa postará o to, že ani po stovkách kilometrov strávených za volantom vodič či pasažieri nie sú vytrasení.

Odpruženie DS Active Scan Suspension prostredníctvom kamery neustále sníma vozovku a separátne pripravuje jednotlivé kolesá na prichádzajúce nerovnosti.

Aj vďaka tomu je DS 4 jedným z najlepšie jazdiacich kompaktov vôbec, ak nie najlepší. Okrem pohodlia totiž v zákrutách dokáže ponúknuť vysokú tuhosť a skvelý grip.

Inovatívne novinky

Na bezmála 500 kilometroch testu vozidlo dosiahlo priemernú spotrebu benzínu 8,5 l/100 km. Silné zastúpenie však mali diaľnice, čo priemer zdvíha.

Zároveň sme si do sýtosti užíval aj dynamický potenciál vozidla, ktorý je prekvapivo veľký. Dá sa rátať s tým, že spotreba sa v kombinovanom režime bude pohybovať niekde okolo hodnôt 7,5 – 8,0 l/100 km. Atletický štvorvalec je ostrý ako v športovom automobile, má silný ťah a v otáčkach aj výrazný zvuk.ň

Jeho 225 koní (165 kW), to sú poctivé plnokrvníky, nielen prázdne papierové hodnoty. Zážitok z jazdnej dynamiky mierne limituje iba osemstupňový automat, ktorý spôsobuje mierne oneskorenie pri prenose mohutného výkonu na kolesá.

Z hľadiska vypracovania je kabína veľmi kvalitná, čo podčiarkujú aj použité materiály. Nájdete tam kožu nappa v elegantnej hnedej farbe či napríklad skutočné drevo z jaseňa.

Palubovka a jej komponenty sú vizuálne nádherné, neviditeľné výduchy klimatizácie DS Air sú nenápadne umiestnené pod centrálnou obrazovkou. Francúzi dokonca zaviedli niekoľko vysokoinovatívnych noviniek, napríklad dotykovú plochu DS Smart Touch na stredovom tuneli, ktorá slúži na zrýchlenú orientáciu v infotainmente či napríklad na písanie pri vyhľadávaní kontaktov.

Na jeden dotyk vodič dokáže vypnúť systém štart-stop, nastaviť si presnú teplotu klimatizácie či spustiť 360-stupňový panoramatický kamerový systém.

Najlepší v segmente

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa