Dobré hospodárske výsledky sú podmienené nepochybne segmentom, v ktorom podniká. Ovplyvňuje ich aj skutočnosť, že Tipos má na trhu monopol v oblasti hazardných hier prevádzkovaných na internete.

„Či dôjde, alebo nie k liberalizácii internetových hier, je otázka na politikov – za nás len môžem povedať, že naša spoločnosť nepôsobí len v oblasti štátneho monopolu, ale pohybuje sa aj v trhovom prostredí, kde je trendsetterom napríklad v oblasti okamžitých lotérií,“ povedal pre TREND generálny riaditeľ Tiposu Ján Barczi.

Oblasť hazardných hier nie je na európskej úrovni jednotne regulovaná. Čo sa týka online hier, v EÚ rastie tlak na vytvorenie spoločnej právnej úpravy a liberalizáciu tak, aby ich mohli prevádzkovať viaceré subjekty. (Na Slovensku aj Fortuna, ktorá patrí Pente rovnako ako vydavateľ TRENDU – NMH, pozn. TREND.)

Podľa J. Barcziho si treba uvedomiť aj vývoj monopolu na internetové hry v našich podmienkach. „Pri jeho zavedení boli internetové hry ešte v plienkach, za posledné roky však došlo k extrémne rýchlemu rozvoju a dnes sa internet stáva jednou z kľúčových platforiem pre oblasť hazardu,“ zdôraznil.

Odvod do rozpočtu

Tipos odvádza do štátneho rozpočtu špeciálny odvod z lotériových a stávkových hier. Za vlaňajšok je to suma 40,5 milióna eur. Štátna politika v tejto oblasti čelila kritike, že peniaze 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa