Práca novinára pre portál Aktuality.sk je najpravdepodobnejší motív, pre ktorý snúbencov v ich vlastnom dome vo Veľkej Mači prišiel 21. februára niekto zavraždiť. Opakovane to potvrdili viacerí čelní predstavitelia vyšetrovacích orgánov.

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa nebudeme v tomto štádiu vyjadrovať k priebehu vyšetrovania ani jednotlivým úkonom, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie,“ odpovedala na otázku k postupu vyšetrovania hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Osobitne zdôraznila, že „pri takýchto závažných trestných činoch je zdržanlivosť orgánov činných v trestnom konaní pri poskytovaní informácií verejnosti absolútnou nevyhnutnosťou“. Ďalšie informácie sa k verejnosti dostanú podľa J. Tökölyovej hneď, ako to dovolí stav vyšetrovania.

Ďalšie a ďalšie úkony

Daniel Lipšic, právny zástupca rodičov Jána Kuciaka, pre TREND skonštatoval, že aj v súčasnosti prebieha v súvislosti s vyšetrovaním veľké množstvo úkonov. Vrátane dožiadaní do Talianska. Práve vyšetrovatelia v tejto krajine tvoria spoločný tím so slovenskými kolegami. Vyšetrovanie vidí D. Lipšic napriek ubehnutému času optimisticky: „Verzie vyšetrovania sa zúžili, minimálne podľa aktuálnych informácií.“

Menej optimistický je už právny zástupca matky zavraždenej Martiny Kušnírovej Roman Kvasnica. Dodáva, že aj tu platí pravidlo únavy z narastajúceho tlaku. Ak sa vo vyšetrovaní neobjaví určitý pokrok, bude potrebovať doplniť o nové pohľady. Napríklad v podobe ďalších ľudí zapojených do prípadu.

„Pri vyšetrovaní podobných prípadov, kde sú očakávania verejnosti veľké, je riziko, že 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa