Opička, Šteniatko, Kamoš či Hranol. Aj takýmito prezývkami častoval Marian Kočner ľudí, vďaka ktorým mohol na Slovensku celé roky beztrestne vládnuť. Svet kontaktov, ktorý kontroverzný podnikateľ z takzvaných mafiánskych zoznamov vytvoril, pohltil mnohých. Od vysokopostavených štátnych úradníkov cez politikov, prokurátorov, sudcov až po podnikateľov. 

Odkedy M. Kočner čelil obžalobám vo viacerých závažných prípadoch vrátane vraždy novinára Jána Kuciaka, sa veľa ľudí snažilo od neho dištancovať, no nepodarilo sa im to. Kľúčovú úlohu v odhaleniach zohral mobil podnikateľa, konkrétne komunikácia cez aplikáciu Threema, ktorá ukázala, ako M. Kočner celé roky fungoval. Obsah jeho telefónu inicioval celý rad ďalších trestných konaní či vyšetrovaní.

Kontakty na politikov

Azda najznámejším kontaktom M. Kočnera z prostredia politiky je bývalý minister obrany a podpredseda národnej rady za stranu Smer-SD Martin Glváč. Ten celé mesiace popieral, že by medzi ním a obžalovaným existovali blízke kontakty, po medializácii správ sa napokon vzdal aj on. Kočner nebol jediný, s kým M. Glváč komunikoval. Médiá priniesli informácie o tom, že si písal aj s jeho volavkou Alenou Zsuzsovou. M. Glváč si s ňou vraj vymieňal fotografie priamo počas zasadnutia parlamentu.

M. Kočner párkrát komunikoval aj s bývalým šéfom parlamentu Andrejom Dankom. Ich správy sa väčšinou niesli vo všeobecnej rovine. V Threeme sa objavilo aj meno Roberta Fica. Ten akúkoľvek spojitosť s M. Kočnerom dodnes odmieta. Viacerým známym písal, že práve cez R. Fica treba niečo zariadiť. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa