Skupina Volkswagen pravdepodobne namiesto vybudovania novej fabriky v Turecku značne rozšíri existujúci výrobný závod na Slovensku. Naznačili to vyjadrenia šéfa koncernu Herberta Diessa v rozhovore pre týždenník Automobilwoche.

O plánoch koncernu preinvestovať niekoľko stoviek miliónov eur v Bratislave sa hovorilo už na jar. Posilnenie o výrobu modelu Passat a prémiového modelu českej Škody Superb by však do Bratislavy mohlo priniesť nečakane vysokú investíciu na úrovni miliardy eur na rozšírenie kapacity a výrobu karosérií.

Vo Volkswagen Slovakia sa začala výroba Škoda Karoq
Neprehliadnite

Vo Volkswagene Slovakia sa dočkali nového modelu. Začala sa vyrábať Škoda Karoq

Tieto informácie H. Diessa by mohla potvrdiť dozorná rada koncernu už na najbližšom zasadnutí, ktoré sa bude konať v piatok 13. novembra.

Čakalo sa menej

Keď začiatkom leta Volkswagen avizoval záujem investovať do roku 2025 vo svojich európskych prevádzkach, hovorilo sa o objeme zhruba 500 miliónov eur. Koncern vtedy pre TREND uviedol, že „pracuje na optimálnom prerozdelení produkcie do rôznych výrobných závodov po celom svete. To platí aj o vyťažení závodu v Bratislave budúcimi modelmi a s tým spojenými investíciami. Podobné plány existujú, ale, samozrejme, aj pre iné závody“.

Keďže pôvodne sa hovorilo o polovici súčasnej sumy, môže to naznačovať aj to, že skupina toho do Bratislavy umiestni viac, ako pôvodne uvažovala, a koncern medzičasom svoje plány aj pre vplyv pandémie nového koronavírusu a vývoj na automobilovom trhu prehodnocoval.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa