herbert Diess s potvrdeným mandátom výkonného šéfa skupiny Volkswagen má na ďalšie obdobie smelé plány. Predstavil nový cieľ – pretvoriť fabriku vo Wolfsburgu na centrálny závod pre elektromobilitu, pričom sa v ňom má vyrábať aj model konkurujúci vlajkovej lodi automobilky Tesla – Modelu S.

Herbert Diess
Neprehliadnite

Dozorná rada Volkswagenu vyjadrila podporu šéfovi koncernu Diessovi

Podľa najnovších informácií je cieľom VW vyvinúť plne elektrický sedan pre globálne trhy, ktorý by sa mal zaradiť do kategórie stredne veľkých elektromobilov. Zároveň bude na nižšej úrovni ako prémiový elektrifikovaný sedan Mercedes-Benz EQS, ktorý bude debutovať v roku 2021, uviedol portál Automotive News Europe.

Je to však tak trochu paradox, keďže cena podobných modelov, akým je aj Model S od Tesly, je porovnateľná s prémiovými modelmi triedy S v prípade značky Mercedes. Napriek svojim rozmerom a triede by sa mal sedan Volkswagenu vyrábať na rozšírenej platforme MEB, ktorá bola určená pre vozidlá kompaktných a stredne veľkých segmentov a je základom pre elektrické modely ID3 a ID4. Výrobca sa tak vyhne zvyšovaniu nákladov na výrobu nového sedanu.

VW Passat
Zdroj: Filip Kadlečík

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa