Aká krajina, taký Watergate. Aj tak by sa dala vnímať kauza, ktorá v posledných dňoch zvalcovala politický diskurz. Súkromné rozhovory prominentných osôb z prostredia Smeru boli vďaka vymoženostiam modernej technológie sprístupnené širokej verejnosti.

Pohľad do súkromia mocných, bohatých a pekných je niečím, čo sa odjakživa dobre predáva. Nezáleží na tom, či ide o známeho herca, influencerku alebo politika. Šťavnatý obsah zabalený do papierika tajnosti a exkluzívnosti je garantovaným lákadlom pre masy.

Omnoho zaujímavejší príbeh sa však nespája s rečami o vidličke do čela pre Lipšica alebo Ficových krétskych peripetiách.

Na snímke sprava staronový predseda SMERu-SD Robert Fico a nový podpredseda SMERu-SD Richard Takáč počas tlačovej konferencie po pracovnom sneme strany Smer – sociálna demokracia v Bratislave 18. júla 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Príručka nielen pre politikov a novinárov: Ako sa stať súčasťou spravodajskej hry

Slovenský unikát

Ide totiž o ďalší míľnik v rozvoji nášho svetového unikátu. Azda každý pozná princíp trojdelenia moci. Vyzerá to tak, že pre potreby Slovenska je táto ustanovizeň nedostatočná. Vytvorili sme si teda svoju vlastnú verziu.

K zákonodarnej, súdnej a výkonnej moci sa pridala aj štvrtá moc – spravodajská.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa