Audi e-tron bol automobil, ktorý postavil nemeckú značku do štartovacích blokov v súťaži na odlákanie zákazníkov od Tesly. Teraz je tu zásadná aktualizácia, ktorá zahŕňa nielen typický vynovený vzhľad, ale aj väčšiu kapacitu batérie a nový názov. Už to nie je len e-tron, ale v záujme rozlíšenia jednotlivých kategórií Q8 e-tron s priezviskom Sportback. Ten sa zozadu viac podobá na kupé. Splývajúca strecha mu dodáva šarm, lepšiu aerodynamiku a pár kilometrov dojazdu navyše.

Štýl i praktickosť

Vonkajšie zmeny sú najvýraznejšie vpredu, kde je nová mriežka chladiča, iné emblémy a svetelná lišta, ktorá sa ťahá medzi svetlomety. Logo je po novom 2D a za ním sú senzory asistenčných systémov.

Oproti predchodcovi je auto širšie o 39 milimetrov, čo príjemne zväčšilo vnútorný objem kabíny. Kufor má veľkorysý základný objem 528 litrov. Okrem toho je k dispozícii ďalších 62 litrov, ktoré poskytuje predný batožinový priestor (frunk), vhodný na uloženie nabíjacích káblov. Atraktívny vzhľad a praktickosť sa nemusia vylučovať, toto auto to dokazuje.

V zadnej časti modelu Q8 e-tron je celkom veľký priestor. Laik by ani nemal pocit, že pod podlahou sú natlačené stovky batériových článkov. Vo verzii Sportback je pre cestujúcich na zadných sedadlách dosť miesta nad hlavou, lebo strecha klesá dozadu plynulo, nie strmo a nad hlavami je výklenok.

Objemný akumulátor

Audi Q8 Sportback 55 e-tron je stredná výkonová verzia, nižšia je Q8 50 s výkonom 250 kW a najvyššia s výkonom 370 kW je SQ8. Q8 55 dosahuje maximálny výkon rovných 300 kW (408 k). Všetky varianty majú dva elektromotory, jeden na pohon každej nápravy.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa