Pompézne stánky, množstvo technologických produktov a tisíce návštevníkov vystriedali prepracované živé prenosy vo virtuálnom prostredí. Najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky na svete Consumer Electronic Show (CES 2021), ktorý sa každoročne koná v Las Vegas, sa vzhľadom na zlú pandemickú situáciu presunul do online priestoru. Podobne ako minulý rok.

Na zmysle podujatia to však nič nezmenilo. Aktuálny ročník priniesol zaujímavé produkty zo sveta technológií. Aj také, ktoré si z rôznych dôvodov – ako to už býva zvykom – možno ani len nenájdu cestu na trh. Výstava v Las Vegas totiž nielenže predstavuje produkty, ktoré sa ihneď začnú hromadne vyrábať. Ukazuje aj to, ako rýchlo technológie napredujú a čo všetko je možné v tejto oblasti dokázať.

Každý ročník sa točí okolo nejakej základnej témy. V predchádzajúcich rokoch dominovali 3D televízory či tablety. Tento ročník bol v zameraní produktov rozmanitý. Oproti predchádzajúcim ročníkom bolo vidieť značný nárast noviniek zameraných na zelené technológie, robotiku, smart domácnosti či na technológie, ktoré sú využiteľné v pandemickom období. Nechýbali nové počítače, televízory či prekvapenie v podobe predstavenia smartfónov značky Samsung.

Výkon na prvom mieste

Počítače doteraz nikdy nehrali dôležitejšiu úlohu a možno je to aj preto, že pandémia presunula obrovské množstvo ľudí do „domácich kancelárií“. Spoločnosť HP predstavila počítačové inovácie so zameraním na spôsob, ako dnes ľudia žijú a pracujú. HP Elite Dragonfly G2 patrí k najľahším kompaktným konvertabilným zariadeniam na svete s hmotnosťou pod jeden kilogram. Vyznačuje sa výraznými povrchovými úpravami v podobe recyklovaných materiálov, ktoré by inak skončili v oceánoch. Zariadenie okrem obrovského výkonu a možnosti pripojiť sa na 5G siete ponúka prémiový zvuk a rôzne nové funkcie s podporou umelej inteligencie.

Vlajkovú loď predstavil Samsung v tomto roku skôr, než sú fanúšikovia spoločnosti zvyknutí. Nečudo, zariadenia zrejme budú z tých najlepších na trhu
Zdroj: Samsung
Vlajkovú loď predstavil Samsung v tomto roku skôr, než sú fanúšikovia spoločnosti zvyknutí. Nečudo, zariadenia zrejme budú z tých najlepších na trhu

Zaujímavým zariadením zo sveta počítačov je notebook HP Envy 14, ktorý v sebe spája počítač s kreatívnym štúdiom. Základom je voliteľný otočný viacdotykový IPS displej, pričom nechýba vstup do parametrov zobrazenia a možnosť prispôsobovať si ho podľa typu pracovnej činnosti. Štyrom rôznym nastaveniam je možné prispôsobiť aj výkon procesorov Intel Core jedenástej generácie a grafických kariet až po rad Nvidia GeForce GTX 1650 Ti Max-Q. Notebook je vybavený webkamerou s fyzickým krytom, funkciou inteligentného potláčania okolitého zvuku pri použití slúchadiel a mikrofónu či bezdrôtovým prenášaním fotografií a ďalších súborov.

Samsung na veľtrhu v Las Vegas predstavil aj úplne nové bezdrôtové slúchadlá
Zdroj: Samsung
Samsung na veľtrhu v Las Vegas predstavil aj úplne nové bezdrôtové slúchadlá

Čoraz väčšie nároky na parametre zariadení majú nadšenci počítačových hier. Segment e-športu celosvetovo rýchlo rastie a výrobcovia na to reagujú novinkami, do ktorých sa snažia vtesnať to najlepšie, čo je k dispozícii. Spoločnosť Lenovo predstavila štyri modely notebookov radu Legion. Jedným z hlavných znakov týchto notebookov sú inteligentné chladiace prvky Coldfront 3.0, ktoré zvyšujú prúdenie vzduchu až o osemnásť percent oproti predchádzajúcej generácii.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa