Guthaus vo finále

V poslednej fáze výstavby je rezidenčný projekt Guthaus spoločnosti Corwin, ktorý vyrástol na mieste bývalého brownfieldu na Račianskej ulici v Bratislave. V súčasnosti sa uskutočňujú finálne práce na plochách v jeho okolí, kde vysadili 183 stromov a inštalujú viaceré prvky na trávenie voľného času jeho budúcich obyvateľov, ale aj pre ľudí z blízkeho okolia. 

Na pozemku zrevitalizovali unikátny bunker z prvej svetovej vojny, ktorý sa stane súčasťou náučného chodníka. Spolu je to 14-tisíc štvorcových metrov upravených zelených plôch. Samotný rezidenčný komplex ponúka jedno- až štvorizbové byty vo vysokom štandarde. 

Guthaus
Zdroj: Corwin
Guthaus

Slnečnice v kvete

V súčasnosti je v kolaudačnom konaní jeden objekt projektu Slnečnice Uniq od spoločnosti Cresco, následne sa budú kolaudovať ďalšie tri objekty. Zároveň developer plánuje do konca roka 2022 kolaudovať objekt v Slnečniciach Pop. Slnečnice Uniq sú poslednou časťou Zóny viladomov. Nadštandardná architektúra sa tu spája s pokojnou atmosférou Zóny viladomov a so všetkými výhodami, ktoré už v Slnečniciach sú.

Etapa prináša na trh 395 bytov a päť apartmánov. Slnečnice Pop sú projekt moderného mestského bývania pre mestských ľudí. Spolu 379 bytov v troch objektoch prináša bohatú ponuku jedno- až štvorizbových bytov. Koncept prvého bývania pre aktívnych ľudí alebo mladé rodiny hľadajúce dostupný príjemný domov už oslovil stovky obyvateľov Slnečníc.

Projekt Slnečnice.
Zdroj: Cresco Real Estate
Projekt Slnečnice.

Nuppu s parkom

Developer YIT má v štádiu dokončenia ôsmu a deviatu fázu projektu Nuppu – Thuja a Juniperus. Projekt vyrastá medzi ulicami Mlynské nivy a Hraničná od roku 2017 a za ten čas pretvoril schátrané územie bývalého dopravného depa na živú štvrť. Obe tieto etapy identicky na ôsmich podlažiach prinesú svojim budúcim obyvateľom 98 bytových jednotiek a jeden nebytový priestor. Každý z jedno- až štvorizbových bytov ponúkne balkón, lodžiu alebo terasu a vlastnú pivničnú kobku. 

Už v predchádzajúcich etapách komplexu Nuppu bol pre obyvateľov najobľúbenejšou časťou dvojhektárový dvor, ktorý im poskytuje široké možnosti na trávenie voľného času so susedmi a s priateľmi. Park sa postupne rozrastal od prvej etapy, dokončia ho do konca roka 2023. 

Nuppu
Zdroj: YIT Slovakia
Nuppu

Kesselbauer 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa