A nielen tých, ktorí museli pre šírenie nákazy svoj biznis opustiť. Keď sa v rekordnom čase vakcína objavila, akoby sme odrazu nevedeli, ako s ňou narábať. Nehovoriac o tom, že celý proces vakcinácie obyvateľov sa začína predlžovať nariadeniami, problémami v dodávkach, meškajúcim jasným plánom vlády. Scenáre sa píšu väčšinou vopred.

WA 19 archív Haywards Heath - Na archívnej snímke z 2. januára 2021 krabice s vakcínou britsko-švédskej firmy AstraZeneca, ktorá ju vyvíjala v spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Európska lieková agentúra (EMA) dostala žiadosť o registráciu vakcíny AstraZeneca. Ak vakcínu uzná za kvalitnú, bezpečnú a účinnú, mohla by ju Európskej komisii odporučiť na schválenie 29. januára. Zatiaľ však boli v EÚ schválené na použitie len dve vakcíny: od spoločností BioNTech/Pfizer a Moderna. Očkovanie prvou z n
Neprehliadnite

Poľsko dá vakcínu od firmy AstraZeneca ľuďom do 60 rokov

Keď padne klapka, má už každý jasne vedieť, čo ho čaká a čo presne má urobiť. Ak chce vláda úspešne zvládnuť očkovanie obyvateľov v širokom spektre, mala by o tom viac komunikovať. A to nielen medzi sebou, ale aj s podnikateľmi a zamestnávateľmi. Byť zodpovedným partnerom, ktorý si nemusí len diktovať, ale nechá si aj poradiť. Sebecký prístup koalície sa jemne začína meniť, ale čas je dnes drahšou komoditou, než pred rokom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa