Pôsobenie rodín Vadalovcov a Rodovcov na Slovensku sa nespája len s vlaňajšími podozreniami z vraždy novinára. Už samotný Ján Kuciak a po ňom viaceré médiá v prvej polovici minulého roka upozornili na ďalšie škodlivé až nebezpečné aktivity talianskych agrobarónov.

Prostredníctvom niekoľkých známych sa im podarilo preniknúť až k špičkám vládnej strany Smer. Ich firmy, cez ktoré sa im darilo čerpať veľké objemy eurofondov, boli v hľadáčiku viacerých daňových kontrol. K tomu všetkému majú kontakty na jednu z najmocnejších organizácií s kriminálnym pozadím – taliansku ´Ndranghetu. Mali sa zapojiť do jej drogových obchodov.

Aktuálne zistenia TRENDU z rôznych verejných registrov i priamo od ľudí z východu Slovenska poukazujú na to, že od záveru minuloročnej jari sa u Talianov nezmenilo iba to, že hlava klanu Antonino Vadala, ktorý istý čas chodil s bývalou asistentkou expremiéra Roberta Fica Máriou Troškovou a mal spoločne biznisy s bývalým tajomníkom Bezpečnostnej rady štátu Viliamom Jasaňom, sedí v talianskom väzení za drogové zločiny. Okolo zvyšku talianskeho klanu na čele s jeho svokrom Diegom Rodom sa veci naďalej hýbu.

V prvom rade sa biznisy rodín na východe Slovenska uprostred hromadenia dlhov a rozpredajov majetku čoraz viac zmenšujú. To však neznamená, že o svoje aktivity prichádzajú úplne či dokonca sa mienia odsťahovať naspäť do Talianska. Aspoň tak to TRENDU tvrdia viacerí východoslovenskí farmári, ktorí s nimi obchodujú.

Vadalovci a Rodovci znova hryzú. Chystajú protiúder

Taliani podľa nich stále veria, že si aspoň časť tunajšieho biznisu zachovajú. A čo je najparadoxnejšie, chystajú protiofenzívu. Údajne pripravujú žalobu na Slovenskú republiku za škody na majetku i na ich mene, ktoré im mali spôsobiť široko medializované zatýkania a razie pri policajných vyšetrovaniach vraždy J. Kuciaka.

Púšťanie agrárnou žilou

Talianske rodiny začali svoje súčasné slovenské agrárne panstvo v okolí

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa