Informačný priestor si veľmi úspešne uzurpovala vírusová epidémia, zdatne jej sekundujú bezprecedentné zásahy proti skorumpovaným sudcom. Až kdesi na samom okraji spravodajských blokov sa ocitá informácia o tom, z ktorých ľudí sa bude skladať kabinet, ktorý bude musieť s týmto zmätkom bojovať, keď opadne prvotný ošiaľ.

Uvoľnený výdych Richarda Sulíka

Zvládnu svoju úlohu? Sú pripravení prevziať reálnu zodpovednosť a riešiť skutočné problémy (zdanlivé migračné vlny a otázka kultúry smrti to nie sú)?

Bude minister financií Eduard Heger schopný udržať verejné financie na uzde? Na tomto mieste si dokážeme predstaviť, ako sa chechce predseda SaS Richard Sulík, ktorý ešte pred týždňom poškuľoval po kresle na rezorte financií.

Epidémia na Slovensku zatvára fabriky, ekonomika sa spomaľuje, podnikatelia a drobní živnostníci sedia doma. Čoraz častejšie sa objavujú apokalyptické predpovede, ktoré hlásajú príchod krízy nevídaných rozmerov.

Ak odhliadneme od toho, že veštiť katastrofu je najľahšia disciplína na svete (stačí vydržať dostatočne dlho a potom povedať – ja som vám to hovoril), vznikajúca diera vo verejných financiách je fakt.

Namiesto znižovania deficitu o pol percentuálneho bodu ročne je dnes oveľa pravdepodobnejšie, že bude narastať. Škrty sú neprípustné, no zarábať nebude na čom.

Zlepšený výber DPH pri zastavenom obchode je utópia.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa