Rodáčku z dedinky Mičurino na Sibíri, dnes už Banskobystričanku, oslabuje choroba, no ona to zvláda perfektne. Ako vždy, keď jej osud hodí nejaké to polienko pod lyže. Napriek ťažkostiam si športovkyňa splnila kariérne aj osobné sny.

 

Nebojte sa prekážok

Úspešných ľudí sa každý pýta, ako to robia. Keď sa nad tým zamyslíme, zistíme, že tí, ktorí prerazili, majú veľa spoločného: nevzdávajú sa, keď spadnú, nezostanú ležať a nariekať. Úspešní ľudia sa otrasú, zvážia, čo vlastne chcú a či im úsilie stojí za to – odrazia sa od dna a idú ďalej. To sa ľahko povie, dobre číta – poviete si –, ale ako to dokázať, určite to nie je také jednoduché... Vráťme sa ešte k Anastasii Kuzminovej. Od pätnástich rokov úspešne reprezentovala Rusko, napriek tomu ju z ruského biatlonového reprezentačného družstva vylúčili.

„Bola som tehotná a povedali mi, že šport a tehotenstvo sa vylučujú,“ spomína A. Kuzminová pre TREND. Mohla začať plakať, ako jej doma ubližujú a akí sú k nej nespravodliví. Ona však odišla za manželom na Slovensko a akoby sa druhýkrát narodila. Začala reprezentovať Slovensko, získala vzácne víťazstvá a v marci tohto roka úspešnú športovú kariéru ukončila. Aby toho nebolo málo, okrem športu, manžela a detí vyštudovala právo. Na jednu ženu je toho až-až...

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa