Vlaňajší rok prostredníctvom hospodárskych čísel tunajších podnikov potvrdil, že na to, aby slovenský priemysel dokázal lepšie konkurovať iným trhom a zvládať ich výkyvy, musí inovovať.

A čím skôr nabehnúť na princípy Priemyslu 4.0. Firmy už vlani začínali pociťovať dosah hospodárskej stagnácie a pochopili, že v inteligentných riešeniach sa skrýva vyššia efektívnosť. Napriek tomu, že nábeh podnikov na automatizáciu či digitalizáciu výroby sa v terajšej situácii zdá byť náročný, je možno jediným adekvátnym riešením, ako v budúcnosti uspieť.

Zamestnanci najväčšieho slovenského zamestnávateľa Volkswagen Slovakia si menia pravdepodobne naposledy pracovné zmeny pred dočasným uzatvorením výroby.
Neprehliadnite

Elektromobily budú vyrábať roboty. Volkswagen ich objednáva tisíce

Počty firiem stúpajú

Podľa Združenia inteligentného priemyslu – Industry4UM, ktoré vlani predstavilo výsledky prieskumu o úrovni prieniku Priemyslu 4.0 do slovenských podnikov, sa potvrdzuje, že firiem so zabehnutými inteligentnými riešeniami pribúda. Potvrdzuje sa aj to, že tieto sú vďaka nim oveľa inovatívnejšie a pomáhajú im oveľa rýchlejšie v získavaní noviniek.

Negatívom pre meniace sa firmy je to, že na tunajšom trhu je nedostatok odborníkov na digitalizáciu priemyslu. Napriek tomu viac ako 40 percent podnikov už prešlo obdobím puberty a v oblasti IT vo svojej výrobe dospelo vďaka aplikácii systémov Priemyslu 4.0. Oproti vlaňajšku ide dokonca o stopercentný nárast.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa