Vďaka novému ustanoveniu mohli daniari TRENDU potvrdiť, že firmu KTAG, ktorá patrí prezidentovi Andrejovi Kiskovi, opäť preverujú kontrolóri. A to od minulej jesene, závery ešte nespravili

„Daňová kontrola u vami menovaného subjektu nebola ukončená,“ uviedol Richard Dírer z Finančného riaditeľstva. Predchádzajúca kontrola zistila, že KTAG si skrátila daň o 27-tisíc eur, protizákonne si totiž zaúčtovala aj výdavky na Kiskovu prezidentskú kampaň. KTAG pochybenia uznala a daň doplatila spolu s penále. Informácie z daňového protokolu médiám poskytol anonym, ktorý vystupoval pod menom Yegor Trutnov. Vzťahovalo sa na ne daňové tajomstvo.

Ak zistí nedostatky aj ďalšia kontrola, novinári sa to môžu dozvedieť už oficiálne. Nový daňový poriadok totiž uvoľnil daňové tajomstvo pre nové prípady. Hovorí, že je možné „zverejnenie údajov prezidentom Finančnej správy alebo ním poverenou osobou, ktorá má oprávnenie oboznamovať sa s daňovým tajomstvom, o porušení povinnosti ustanovenej zákonom alebo osobitným predpisom, o ktorom bolo právoplatne rozhodnuté“.

V praxi to znamená, že o KTAG môžu poskytovať údaje po tom, čo sa kontrola uzavrie a rozhodnú o prípadnom odvolaní.

O Žigovej firme ticho

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa