Alfa Romeo Tonale ma veľmi príjemne prekvapilo. Hneď na začiatku, keď ho automobilka s veľkou pompou uvádzala, som mal pochybnosti, či bude schopné splniť očakávania spojené s tradičnou talianskou značkou.

Nádherný dizajn

Rýchlo sa ukázalo, že som sa nemal čoho obávať. Exteriér Tonale je nesmierne príťažlivý. Krásne vozidlo sa môže pochváliť vyváženými proporciami a dizajnom, ktorý ho radí medzi najkrajšie SUV na trhu. Možno je aj najkrajšie, to už je vec vkusu. Zelený lak, v ktorom som ho mal možnosť testovať, zvýrazňuje elegantné línie celým portfóliom odtieňov a odleskov. Vzhľadom na momentálny stav na našich cestách, ktorým dominujú biele, čierne a sivé automobily, je osviežujúce vidieť vozidlo, ktoré má takýto šmrnc. Alfa Romeo v disciplíne dizajnu nesklamalo.

Predné diódové reflektory sú vybavené pokročilou matrix funkciou a cestu osvetľujú vynikajúco. Ich dynamické smerovky pôsobia luxusnejšie než konkurenčné, a to vďaka prepracovanej animácii. Aj zadné svetlá sú vkusné a oceňujem i drobné nápadité detaily.

Napríklad na bočnej strane vozidla je logo Alfa Romeo prepracované do elektrickej podoby, jasne naznačuje plug-in hybridný charakter vozidla. Talianska vlajka na spätných zrkadlách dodáva vozidlu punc originality. Interiér Tonale vnímam rozhodne ako prémiový. Kvalita spracovania je na vysokej úrovni, volant je fantastický a infotainment systém si zaslúži pochvalu. Znesie aj najprísnejšie kritériá hodnotenia.

Prémiový interiér

Osobitne sa mi páčia kovové pádla pod volantom, ktoré sú nielen vizuálne atraktívne, ale aj veľmi praktické. Takto vyzerajú a fungujú aj v naozajstných pretekárskych autách. Ovládanie klimatizácie cez hardvérové tlačidlá je vo svete dotykových obrazoviek vítanou zmenou. Dekoračná lišta pred spolujazdcom, ktorú za tmy rozžiari červené podsvietenie, je zaujímavý a príjemný detail. Sedadlá sú pohodlné a hrdo nesú logo Alfa Romeo. Celkovo kabína pôsobí veľmi elegantne. Ani tu talianska automobilka nezaváhala.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa