Práve jemu môže podnikateľ Vladimír Poór vďačiť za to, že ho rekonštrukcia nevyšla drahšie. Bol to práve súčasný jednofarebný kabinet, ktorý pred dvoma rokmi odklepol štátnu pomoc na výstavbu a rekonštrukciu futbalových štadiónov vo výške 45 miliónov eur rozloženú na obdobie desiatich rokov. Z nej si trnavský podnikateľ odkrojil najväčšiu sumu – až trinásť miliónov eur. Žiline a Košiciam sa na ich štadióny ušlo podstatne menej – 4,5 milióna eur, respektíve štyri milióny eur. Banská Bystrica, Dunajská Streda, Nitra a Prešov dostali po 2,4 milióna eur a Poprad získal na vybudovanie tréningového centra 1,5 milióna eur.

Najlepší štadión

Spolu s futbalovým štadiónom pre 19-tisíc divákov otvoril V. Poór aj nové nákupné centrum City Arena. Na prenajímateľnej ploche takmer 30-tisíc štvorcových metrov sa udomácnilo 108 obchodov a gastro zariadení vrátane detského kútika. Podľa riaditeľa centra Norberta Kuklovského je City Arena prenajatá na sto percent. Samotný futbalový stánok je najmodernejším a najväčším štadiónom na Slovensku. Spĺňa parametre najvyššej, teda štvrtej kategórie podľa hodnotenia UEFA a slúžiť bude aj pre potreby reprezentácie.

Slovenský národný tím by ho mal mať k dispozícii na pätnásť až dvadsať rokov a hrať na ňom bude zadarmo. Jeho súčasťou je aj ubytovanie pre športovcov, ktoré môžu využívať hosťujúce futbalové mužstvá. Pôvodne mal pri aréne vyrásť aj hotel, ale banky ho odmietli financovať.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa