Základom úspechu je nevzdať sa. Vedel to nielen Steve Jobs,  vie to aj Viera Krčmáriková. Trénerka, dnes už opäť plná sily, chuti a motivácie, ktorej má na rozdávanie, po svojom obľúbenom motte siahla, aj keď s ňou zamával covid. Pre TREND hovorí, že jej trvalo tri mesiace vrátiť sa k svojim výkonom.

Zmenila pandémia koronavírusu váš vzťah k športu?

Áno, môj vzťah k športu sa zmenil. Ešte viac si vážim svoje zdravie a uvedomujem si, že vyvážená strava, silná imunita a dobrá kondícia sú najlepšia investícia.

Máte osobnú skúsenosť s ochorením covid-19. Do akej miery to ovplyvnilo vaše zdravie a cvičenie?

Ochorenie som prekonala vlani v októbri. Dá sa povedať, že som mala ľahký priebeh. Pár dní teplota, strata čuchu, bolesť kĺbov, neskôr som cítila priedušky a trápil ma suchý kašeľ.

Bol návrat k cvičeniu po covide pre vás náročný? Čo vám robilo najväčšie ťažkosti?

Určite som sa zotavovala oveľa dlhšie ako po bežnej chrípke. Takmer dva mesiace som sa necítila vo svojej koži, často som počas dňa pociťovala únavu alebo ma prepadla zimnica. Veľmi nepríjemná bola aj depresia, ktorá sa prejavovala nechuťou vstať z postele a veľkou únavou.

Po mesiaci som začala s prechádzkami a tréningmi, ale mala som problém udýchať hodinu. Trvalo mi asi tri mesiace dostať sa späť do kondície.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa