Hoci pandemické obdobie obmedzilo biznis väčšiny spoločností, oživenie ekonomiky opätovne štartuje nielen podnikanie, ale aj mobilitu firiem. Okolnosti aktuálneho vývoja na automobilovom trhu však menia nazeranie firiem na svoj vozový park.

Mooncity e-mobility store.
Neprehliadnite

Firemný fleet: S prenájmom elektromobilov firmy vyčkávajú

Napriek všetkému, čo sa za posledný rok a pol deje, firmy mobilitu evidentne potrebujú. Začali už zvažovať spôsob jej zabezpečenia, a teda formu obstarania vozidla. Rozdiely záujmu z pohľadu veľkých, stredných či malých podnikateľských subjektov sa pritom pre pandémiu stierajú a do hry preto po novom vstupujú trendy, ktoré favorizujú napríklad krátkodobý prenájom vozidiel.

Dôvodom sú vyššie ceny nových vozidiel a chýbajúce autá na skladoch. To, naopak, núti firmy uprednostňovať prenájom jazdených áut, čo v niektorých prípadoch vedie dokonca k násobnému nárastu dopytu po operatívnom lízingu.

Veľké a stredné spoločnosti už dlhodobo využívajú financovanie vozového parku cez operatívny lízing, prípadne finančný lízing. Menšie firmy, ktoré doteraz viac úverovali svoju mobilitu, dnes začínajú uvažovať skôr o operatívnom lízingu. Zstane im tak viac času venovať sa svojmu biznisu.

Čipy robia problémy

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa