Vo finálovej päťke prestížnej ankety Manažér roka je opäť zaujímavá kombinácia silných osobností a špičkových profesionálov.

Každý má za sebou jedinečný príbeh, ale spoločnú majú základnú charakteristiku – vôľu a túžbu neustále na sebe pracovať, odvahu púšťať sa do nových výziev a hľadať inšpiráciu v zahraničí.

V práci sa stretávam s mnohými ľuďmi, a čo si ihneď všimnem bez ohľadu na to, či sú to manažéri alebo študenti, je, že napriek ich nespochybniteľnému talentu a schopnostiam u nich v určitej fáze dôjde k istému uspokojeniu. To ich brzdí v rozvoji a spravidla svoj potenciál nenaplnia tak, ako by mohli.

Peter Lednický, Katarína Kaszasová, Ľubomír Šoltýs, Martin Žáček, Richard Duda
Neprehliadnite

Hlasujte vo výročnej ankete za TREND Manažéra a Investora roka 2021

Pritom moderná spoločnosť je v neustálom pohybe a vývoj vo všetkých oblastiach rýchlo napreduje. Kto na sebe prestane pracovať, zostane zabudnutý v úzadí. Vedomosti, zručnosti a kontakty, ktoré včera stačili na úspech, budú zajtra obyčajným priemerom.

Naša kancelária tento rok oslávila dvadsať rokov existencie. Z ambiciózneho startupu sme sa vypracovali na najväčšiu advokátsku kanceláriu v strednej Európe s 2 500 klientmi a obratom v desiatkach miliónov eur. Riadiť firmu sme sa učili za pochodu, tvrdo sme na sebe pracovali a inšpiráciu sme hľadali aj za hranicami Česka a Slovenska. A neprestali sme dodnes.

Za naším úspechom stojí predovšetkým schopnosť okamžite reagovať na potreby klientov a trhu. Za posledných dvadsať rokov prešla ekonomika i celá spoločnosť dynamickými zmenami, ktoré sme nevnímali ako prekážku, ale ako príležitosť, a obratom sme sa im prispôsobili.

Mňa osobne inšpirujú aj špičkoví svetoví ekonómovia a podnikatelia. Keďže medzi naše firemné hodnoty patrí neustály rozvoj a inovácie, dlhodobo podporujeme vydávanie najlepších svetových publikácií z oblasti manažmentu, ekonómie, ako aj marketingu.

Firmy hľadajú komplexných lídrov.
Neprehliadnite

TREND TOP 2021: Dostupnosť kľúčových schopností rozhodne o úspechu

Vyberáme tie najúspešnejšie tituly a prinášame ich na náš trh. Čerpáme z nich inšpiráciu pre riadenie našej kancelárie a veríme, že tým prispievame aj k vzdelávaniu manažérov a kultivujeme tak podnikateľské prostredie.

Napokon, tohtoročných päť finalistov spája s profesionálmi zo sveta jedna myšlienka: úspešný manažér a líder musí začať od seba, investovať energiu do odborného i osobného rastu, aby inšpiroval a motivoval ostatných.

Finalistom držím palce a prajem im veľa úspechov. Verím, že aj ich príbehy dokážu inšpirovať novú generáciu úspešných manažérov a podnikateľov, ktorí majú okrem talentu a príležitosti odhodlanie a vôľu svoje ambície maximálne naplniť.

Jaroslav Havel, riadiaci partner advokátskej kancelárie Havel & Partners