Aktuálne je v centre ponuky moderných crossoverov a športovo-úžitkových automobilov značky Toyota typ Corolla Cross. Kompaktný crossover môže byť zlatou strednou cestou pre ľudí, ktorí hľadajú optimálny pomer hodnôt, akými sú cena, kvalita či priestor. 

Menšia Toyota C-HR, ktorá je výbavou a pohonom porovnateľná s testovanou verziou Corolly Cross, ponúka batožinový priestor s kapacitou 358 l, meria 4 390 mm. Porovnateľná Toyota RAV4 má zasa kufor s objemom 580 l a dĺžku 4 600 mm. Moja Corolla Cross má za druhým radom sedadiel priestor, do ktorého sa zmestí 390 l batožiny, na dĺžku meria 4 460 mm. 

Dostatočný priestor

Cenovky trojice modelov sa porovnávajú ťažko, keďže ponúkajú rôzne motorizácie a stupne výbav, no pre orientáciu sa vo všeobecnosti dá povedať, že rozdiel medzi nimi možno rátať v troch tisíckach eur. C-HR je od Corolly Cross o 3-tisíc eur lacnejšia, RAV4 zasa drahšia.

Na papieri Corolla Cross mierne zaostáva v disciplíne veľkosti kufra pre prítomnosť pohonu všetkých kolies, bez neho sa jej prepravná kapacita môže vyšplhať až na 473 l. Subjektívne som však nemal pocit, že by bol batožinový priestor malý. S kočíkom si poradil hravo a zmestila sa k nemu aj ďalšia batožina. V porovnaní s C-HR je výhodou viac miesta pod strechou. Absolútne zásadnou devízou je však najmä presvetlenosť kabíny najmä z pohľadu pasažierov vzadu. Tam, kde má C-HR extrémne malé okno, má Corolla Cross štedrú presklenú plochu, cez ktorú dobre vidieť na okolie.

Priestorové podmienky na zadných sedadlách sú milým prekvapením najmä v pozdĺžnom smere. Veľké panoramatické strešné sklo opäť prispieva k lepšiemu presvetleniu kabíny, človek sa vďaka nemu vo vozidle cíti lepšie aj počas sychravých dní. Netvrdím, že by som si zaň chcel priplácať, ale ak v rozpočte máte priestor, je to príjemný bonus. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa