Toyota bZ4X je model, aký ešte japonská automobilka v ponuke nikdy nemala. Zároveň však pôsobí ako starý známy. Gigant sa do segmentu batériových elektrických vozidiel púšťa o niečo neskôr ako mnohí konkurenti, no prináša produkt, ktorý sa okamžite radí medzi úplnú elitu rastúcej množiny elektromobility.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že Toyota v e-mobilite zaostáva, no nie je to tak. Už dve dekády sa úspešne venuje hybridnej technológii, globálne na trh umiestnila približne už 20 miliónov elektrifikovaných vozidiel. Úroveň expertízy je preto v Toyote na vysokej úrovni a na bZ4X to cítiť z každého centimetra.

Absolútne ticho

Okamžite po prvom rozbehnutí vodič zaregistruje, že Japonci ešte vylepšili štandardne silnú stránku elektromobilov. Ticho v kabíne neruší žiadny zvuk, vonkajšie ruchy sú výraznejšie len na diaľnici, kde ich generujú najmä pneumatiky.

Aj pri tempe 130 km/h však bola bZ4X veľmi tichá. Pre príjemnú atmosféru v kabíne je dôležité nielen ticho, ale aj dobrá výbava, slušné materiálové spracovanie a adekvátna priestorová ponuka. To všetko elektrický crossover ponúka.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa