Časom sa k tým ideálnym dopracuje každý používateľ. Na začiatok by sme mu mohli poradiť štrnásť našich obľúbených „appiek“ pre iOS a Android, ktoré by nemali chýbať v žiadnom smartfóne či tablete. Nejde o nič špecifické. Naopak, o aplikácie, ktoré by sa mali hodiť väčšine používateľov. Napríklad na praktickejšiu a zábavnejšiu prácu s fotografiami, prehľad o dovolenkových destináciách alebo efektnú predpoveď počasia. V konkurencii podobných aplikácií podľa nás práve tieto vyčnievajú.

SwiftKey


Jednou z prvých aplikácií, ktoré by si mal každý aspoň vyskúšať pri prvom alebo novom smartfóne, je klávesnica. Tá vstavaná na Androide aj iPhone je síce fajn, ale vývojári tretích strán idú ešte ďalej. Jednou z najpopulárnejších a najobľúbenejších softvérových klávesníc je SwiftKey.

Používam ju už roky na Androide aj na iPhone. Okrem toho, že sa dá vybrať si jeden z množstva vzhľadov, je dôležitá jej „inteligencia“. Pozná slovenčinu a vie ponúkať slová, ktoré idete napísať. Veľmi dobre funguje ako písanie ťahaním prsta. Často je to pri písaní jednou rukou geniálny pomocník, pretože je až neuveriteľne presná. Nie je nevyhnutné presne trafiť na kláves, stačí len potiahnuť napríklad zľava doprava a jemne hore a máte slovo „ako“. SwiftKey pritom nestojí ani cent.