Je to len jedno z riešení, ale slúchadlá s aktívnym potlačením hluku môžu pomerne efektívne pomôcť. Vybrali sme niekoľko modelov, ktoré momentálne patria k najlepším v danom segmente. Cenami sa radia k prémiovejším, pričom spájajú hi-fi zvuk s funkciou aktívneho potlačenia hluku (ANC).


Sony WH-1000XM3


Tretia generácia týchto slúchadiel od legendárnej japonskej značky sa stala podľa odborníkov a aj spokojných používateľov neoficiálnym kráľom v segmente slúchadiel s podporou ANC. Sú ešte pohodlnejšie ako predchodca, hoci ten nemal žiadny problém s ergonómiou.

Top slúchadlá 
bez káblov a bez hluku


Sony WH-1000XM3 sú ako stvorené pre cestujúcich Zdroj: Sony

Mnoho vecí ostalo rovnakých. Napríklad aj pasívne potlačenie hluku náušníkmi z pamäťovej peny, odolná konštrukcia alebo dotykové ovládanie. Na to si je stále potrebné zvyknúť. Nie na každý pokus sa podarí dvojkliknutím na pravú mušľu pozastaviť skladbu alebo horizontálnym ťahaním prsta prejsť na ďalšiu pieseň. Novinkou je ešte presnejšie aktívne potlačenie hluku, ktoré rozoznáva rôzne frekvencie a napríklad vie odhlučniť všetko okrem ľudského hlasu a podobne. A tiež podpora Google Assistant, ktorý vie do ucha pošepkať čas nasledujúceho stretnutia.

Top slúchadlá 
bez káblov a bez hluku


Sony WH-1000XM3 Zdroj: Sony

Dve hlavné výhody ostali zachované. Úžasná

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa