Nové elektromobily smerujú do Trnavy

Investor: Stellantis Slovakia
Lokalita: Trnava
Investícia: 180 mil. eur
Zámer: nový výrobný program

Trnavská automobilka Stellantis Slovakia avizuje, že do roku 2023 preinvestuje viac ako 180 miliónov eur. Investícia začína smerovať do prípravy nového výrobného programu a dlhoočakávanej novinky v portfóliu závodu. Nové modely sa majú vyrábať na novej platforme a má ísť o menšie autá segmentu B.

„Časť trnavského tímu začne intenzívne pracovať na projekte, ktorý sa bude postupne rozširovať. Industriálna investícia do nového výrobného programu bude znamenať aj významnú mobilizáciu aktivít spojených s inováciami a ďalšou aplikáciou technológií Priemyslu 4.0,“ uvádza v stanovisku firma.

Areál chemického závodu Duslo Šaľa
Neprehliadnite

TOP 10 investícií: Firmy potrebujú novú energiu a modernizovať

Podľa očakávaní podniku by mal závod získať do svojho portfólia aj nové elektromobily či elektrifikované verzie nových modelov, keďže v trnavskej fabrike je zriadená montovňa batérií a vyrába sa tam aj elektrický model Peugeot e-208.

O nové modely bojovali aj iné fabriky skupiny Stellantis. Situáciu však komplikovalo náročné, takmer rok trvajúce kolektívne vyjednávanie, ktoré nakoniec viedlo – aj po zmene riaditeľa podniku, ktorým sa stal bývalý slovenský výrobný riaditeľ Martin Dzama – k finálnej dohode.

V podniku sa dnes vyrába primárne Citroën C3. Jeho najnovšiu verziu produkujú v Trnave už od roku 2016. Okrem neho sa tam vyrába Peugeot 208 vo verzii so spaľovacím motorom aj s elektrickým pohonom.

Martin Dzama - generálny riaditeľ Stellantis Slovakia
Zdroj: ROBO HUBAČ
Martin Dzama - generálny riaditeľ Stellantis Slovakia

Prešov bude vykurovať energia spod zeme

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa