Keď na začiatku jari tohto roka zasiahla Slovensko prvá vlna pandémie nového koronavírusu, dostal tunajší priemysel tvrdý úder pod pás. Priemyselné podniky zamestnávajúce stovky a tisícky pracovníkov nevedeli, či ďalej vyrábať, či redukovať produkciu, alebo podniky úplne vypnúť. Nevedelo sa takmer nič, preto sa skoro všetko zastavilo.

O pol roka neskôr sa zdalo, že krajina a najmä jej priemysel, na ktorý pripadá štvrtinový podiel na HDP, budú stáť pred podobným rozhodovaním. Slovenskom prebehlo celoplošné testovanie, ktoré malo poodhaliť, ako je na tom krajina v boji s pandémiou.

Na snímke zamestnanci automobilky Volkswagen Slovakia a.s. odchádzajú z práce po obnovení výroby v Bratislave 20. apríla 2020. Bratislavský Volkswagen od pondelka po niekoľkotýždňovej prestávke čiastočne obnovil výrobu automobilov. Bratislavský závod rozbehol v jednozmennej prevádzke za prísnych opatrení jeden zo segmentov vyrábajúcich SUV vozidlá. Firma prerušila výrobu 17. marca 2020 pre aktuálnu krízovú situáciu v súvislosti s novým koronavírusom. Automobilka sa rozhodla prerušiť výrobu aj z
Neprehliadnite

Vo Volkswagene sa zamestnanci otestujú už o deň skôr. Ostatní do toho nejdú

Výsledky testovania nakoniec príjemne prekvapili a krízové scenáre, ktoré si automobilky pripravovali, sa zrejme na istý čas môžu odložiť. Napriek tomu po testovaní zostala nezodpovedaná otázka, pretože producenti sú dnes pripravení vypnúť výrobu, ak by v dlhšej karanténe zostali väčšie počty ich zamestnancov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa